RAŠELINOVÁ ŘADA

Pomáhá při kožních problémech a navrací pleť do rovnováhy. Přírodní huminy z rašeliny dokážou skutečné zázraky. Hodnota pH je lehce kyselá, což odpovídá přirozené hodnotě pH rašeliny, která se vyskytuje v přírodě. V kombinaci s kvalitním olejem z hroznových jader a medem se skvěle hodí jak pro zachování zdraví, tak pro regeneraci.

Již po tisíciletí se přírodní rašelina cení a využívá pro zachování a udržení krásy, pocitu pohody a zdraví. Účinky přírodní rašeliny jsou velmi rozmanité. Na jedné straně dodává pokožce cenné minerální látky a stopové prvky a na druhé straně podporuje odvádění škodlivých látek, rozjasňuje a čistí pokožku.

 

Rašelinové kůry resp. rašelinové produkty dokážou díky svým bioaktivním složkám proniknout hluboko do kůže, a zde dlouhodobě působí. Účinná péče se nezastaví na povrchu pokožky, nýbrž působí i v hlubších vrstvách kůže. Přírodní rašelina splňuje tyto požadavky, neboť dokáže proniknout do těchto hlubších vrstev pokožky, a zde může působit dlouhodobě.

Suchá zralá pleť profituje z dodáných účinných látek, je na pohled pevnější a působí mladistvě. Nečistou, mastnou pleť, jakož i citlivou pleť s rozšířenými cévkami nebo také hormonálně podmíněné poruchy pleti je možno pomocí přírodních produktů z rašeliny pozitivně ovlivnit a dostat opět do rovnováhy. Protizánětlivé a antivirové účinky (např. u herpesu) jsou výsledkem působení huminů. Díky těmto vlastnostem se rašelinové produkty také doporučují při lupence a neurodermitidě.

Avšak není rašelina jako rašelina. Kvalita rozhoduje o účinnosti toho 1000 let starého přírodního produktu. Rovněž i výroba a zpracování vyžadují zkušenosti.

Antirevmatické účinky vyplývají z fyzikálních vlastností, jako je schopnost uchovávat teplo a odvádět ho do hlubších vrstev pokožky. Teplo proniká do těchto vrstev a zvyšuje teplotu těla až o 1 stupeň. Na rozdíl od bahenních kůr nebo fango-zábalů, které jsou minerálního původu a působí anorganicky chemicky a fyzikálně, účinkuje rašelina organicky chemicky a fyzikálně.

Rašelinové výrobky jsou takézajímavé jako produkt pro péči o pleť díky preventivnímu působení huminů proti UV záření. V důsledku zvyšujícího se množství UV záření získávají takovéto metody netoxické ochrany pře UV paprsky stále větší význam. Těmito faktory je možno předcházet předčasnému stárnutí.

V kombinaci s dalším elixírem krásy, medem, přispívá tato výrobková řada k tomu, že pokožka a vlasy získají přirozeným způsobem to, co potřebují, aby vypadaly pěstěně a zdravě.

Třetí a poslední důležitou aktivní složkou ve výrobkové řadě je hroznový olej. Ten obsahuje jako jediný olej prokyanidin. Je to jeden z nejsilnějších antioxidantů, a proto se stal známým jako lapač volných radikálů. Působí zhruba 20krát silněji než vitamín C a asi 50krát silněji než vitamin E. Obsažené antioxidanty chrání lipidy naší pokožky před rozpadem. Olej se velmi podobá kožnímu tuku, a proto je dobře snášen. Navíc je bohatý na nenasycené mastné kyseliny a zásobuje díky svému hlubokému proniknutí do pokožky i hlubší vrstvy kůže. Hroznový olej vyhlazuje, vypíná, oživuje a zároveň hydratuje pokožku.


Produkty je možné zakoupit, nebo vyzkoušet jak na adrese pusobení, tak i u Vás doma.