Afirmace pro děti 8-13let

03.07.2018

Tyto afirmace mohou používat děti v tomto věku k podpoření a otevřenosti své vlastní energie, i posílení jakékoliv touhy nebo směru svého života. 

- dovoluji si aktivovat svojí vnitřní sílu (uvědomění, že vůbec něco takového je, uvědomění že nejsme jenom hmota...)

- dovoluji si byt úspěšný, šťastný a zdraví ve svém životě (posílení uvědomění, že si život může ovlivňovat sám - být jeho tvůrcem)

- dovoluji si být dítětem (aby nepřebíral zodpovědnost rodičů)

- odpouštím si, kdy jsem zklamal sám sebe, nebo své rodiče i kamarády, jinak jsem to neuměl

- přijímám sám sebe, takový jaký jsem (uvědomění že každý můžeme být jiný, že je potřeba hledat sám v sobě silné stránky, a netrápit se v určitém neúspěchu) 

- jsem připraven se učit a být veden životem (posílit uvědomění, že pokaždé kdy se k něčemu znovu vrátí že se zdokonalí a bude připraven to udělat vždy lépe) 

- život mě přijal s láskou a radostí, děkuji za to


Dětem je potřeba vysvětlit a posílit to uvědomění, že my jsme byli v mnoha ohledech stejní. Oni nás vnímají jako vzor života, proto se trápí, když vidí, že nám něco jde a jim ne. Neuvědomují si že nám to taky trvalo nějakou dobu než jsme se to naučili. Vnímají nás v ten daný okamžik. Neznají nás jak jsme to uměli na začátku! Dejte jim tuto informaci, že život je právě o tom poznávat, učit se ale také užít si jeho krásu, radost a lásku. 

Vím, že je to někdy těžké.... ale dejte jim prostor dělat i chyby a z těchto chyb získat pocit zlepšení, síly a zejména důvěry v sami sebe. 

Dítě je dar života, který se nedá nahradit ani vyčíslit jakoukoliv částkou, je to klenot o který se je potřeba starat a leštit ho.... do okamžiku, kdy je připraven se ukázat a zazářit v životě sám za sebe. Každý okamžik, který mu věnujeme s touto myšlenkou bude jeho největší dar do života i od nás rodičů...