Afirmace pro děti 4 - 7let

03.07.2018

Tyto afirmace mohou používat děti v tomto věku k podpoření a otevřenosti své vlastní energie, i posílení jakékoliv touhy nebo směru svého života. 

Je vhodné u tak malých dětí využít jejich fantazie, nebo některých jejich filmových hrdinů. To znamená pro dívky třeba Annu z ledového království a pro chlapce zase nějakého robota nebo spidermana. 

- aktivuji sílu robota... 

- aktivuji svojí sílu lesní víly... 

- aktivuji svojí sílu superhrdiny... 

- prosím o pomoc "teplíčko" (tím, že mezi rukama je cítit pozitivní energie vlastnostmi tepla), aby pomohlo mému pejskovi... mamince... tatínkovi... bráškovi (používat na cokoliv co dítě chce) 

- prosím teplíčko o hezké sny

- prosím teplíčko o ochranu před strachem

- věřím v sám /sama sebe  

Jakékoliv jiné afirmace co je v úrovni vědomí dítě schopné přijmout a pochopit. Vždy se snažit, aby afirmace byla krátká a výstižná :) 

Dětem je potřeba vysvětlit a posílit to uvědomění, že my jsme byli v mnoha ohledech stejní. Oni nás vnímají jako vzor života, proto se trápí, když vidí, že nám něco jde a jim ne. Neuvědomují si že nám to taky trvalo nějakou dobu než jsme se to naučili. Vnímají nás v ten daný okamžik. Neznají nás jak jsme to uměli na začátku! Dejte jim tuto informaci, že život je právě o tom poznávat, učit se ale také užít si jeho krásu, radost a lásku.

Vím, že je to někdy těžké.... ale dejte jim prostor dělat i chyby a z těchto chyb získat pocit zlepšení, síly a zejména důvěry v sami sebe.

Dítě je dar života, který se nedá nahradit ani vyčíslit jakoukoliv částkou, je to klenot o který se je potřeba starat a leštit ho.... do okamžiku, kdy je připraven se ukázat a zazářit v životě sám za sebe. Každý okamžik, který mu věnujeme s touto myšlenkou bude jeho největší dar do života i od nás rodičů...